Cílem firmy Mavel je přispívat ke globálnímu rozvoji obnovitelných zdrojů energie, a to především poskytováním vlastní technologie do vodních elektráren. Zařízení firmy Mavel vždy představuje kombinaci inovace, vysoké kvality a hodnoty pro zákazníka.

Czech Republic headquarters of Mavel

HISTORIE A SOUČASNOST

Mavel formuloval svůj cíl již v roce 1997 při schůzce managementu s investory ve Snowmass v Coloradu, USA. Od té doby se firma vyvinula v celosvětového lídra ve svém oboru. Stanovený cíl však zůstal od počátku stejný - neustále se přizpůsobovat novým globálním trendům a měnícím se tržním strategiím. Firma Mavel byla založena v roce 1990 jako malá inženýrská firma zaměřující se na vodní energetiku. Nyní je inovativní, inženýrskou a výrobní firmou s certifikací ISO, s 200 zaměstnanci, dvěma výrobními závody a 100 vlastních designů vodních turbín. Firma Mavel dokáže svým zákazníkům zajistit kompletní dodávku zařízení, tzv. na klíč. První instalací firmy Mavel byla v roce 1993 v Německu 100kW Kaplanova turbína. Od té doby již bylo instalováno nebo objednáno přes 470 turbín Mavel pro více než 300 lokalit, v 37 zemích světa, na pěti kontinentech.

Obrázek nahoře: Centrála firmy Mavel v Benešově, Česká republika

Mavel Management Board

MANAGEMENT

Top management firmy Mavel představují čtyři zástupci, kteří spolu úzce spolupracují již téměř čtvrt století. Všichni tito čtyři představitelé jsou významnými akcionáři, kteří odpovídají jak za regionální prodeje, tak samozřejmě i za celkovou funkčnost podniku. Management společnosti řídí tým lidí jak v Evropě, tak i v severní Americe. V úhrnu jde o 60 inženýrů specializujících se na hydrauliku, mechaniku, elektro a stavebnictví. Zmínění inženýři, s rozsáhlými zkušenostmi v oboru vodní energetiky, pracují napříč firmou v oddělení konstrukce, projekce, výroby, servisu a obchodu, vědy a výzkumu, nákupu a v administrativě.

Obrázek nahoře, druhý zleva: Členové top managementu Martin Šinták, Jiří Veis, Jeanne Hilsinger a Jan Šíp na slavnostní události konané v listopadu 2014 ve Washingtonu, D.C. na počest českého exprezidenta Václava Havla.

Pelton Water Turbine

VÝROBA

Mavel navrhuje a vyrábí vodní turbíny ve svých dvou výrobních závodech v České republice, vybavených těmi nejmodernějšími stroji. Sídlo společnosti včetně jednoho výrobního závodu je umístěno v Benešově u Prahy. Druhý výrobní závod se nachází v Rájci-Jestřebí, nedaleko Brna. V roce 2014 Mavel dokončil pětiletý investiční program, který zahrnoval rekonstrukci výrobní haly, přístavbu administrativní budovy a výstavbu haly pro sklad materiálu. Rozběhl za tu dobu také nový výzkumný a vývojový program a zakoupil 5-osý obráběcí stroj a 6-osé obráběcí centrum. Dnes firma Mavel vlastní téměř 13 tis. m2 výrobních a administrativních prostor, certifikaci ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 a ISO 3834-2:2005 a vysoce kvalifikované zaměstnance s bohatými zkušenostmi v oboru.

Obrázek nahoře: Oběžné kolo Peltonovy turbíny obráběné na 5-osém obráběcím stroji firmy Mavel.

Boston Headquarters of Mavel

AMERICAS

Mavel byl založen v roce 1990 a již o sedm let později získal kapitál od konsorcia americko-evropských investorů. Firma si od té doby udržuje 50% český a 50% americký vlastnický podíl. V roce 2010, kdy firma Mavel dosáhla vedoucí tržní pozice, se management rozhodl pro založení dceřiné společnosti Mavel Americas, Inc. ("MAC") ve městě Boston, MA v USA. Mavel Americas poskytuje firmě Mavel podporu v oblasti marketingu, obchodu, nákupu, projektového managementu a servisu se zacílením na americký trh. Do roku 2015 již MAC zrealizoval kontrakty na více než 25 projektů v Severní, Střední a Jižní Americe.

Obrázek nahoře: Sídlo společnosti Mavel Americas, Inc. v Bostonu, Massachusetts, USA